Baza Total Materia - dostęp testowy

Użytkownicy Biblioteki PL uzyskali czasowy dostęp do bazy Total Materia.

Baza materiałowa Total Materia, szwajcarskiej firmy Key to Metals AG -

jest obecnie najwszechstronniejszą bazą materiałową na świecie, która posiada dane dotyczące własności metali jak i tworzyw sztucznych. Zawiera dane dla ponad 450.000 materiałów, pochodzących z norm, z 67 krajów oraz dane od producentów, z katalogów, z literatury naukowej itd.

Baza składa się z kilku powiązanych ze sobą funkcjonalnie modułów.

- Total Metals oferuje informacje o składzie chemicznym, właściwościach fizycznych i mechanicznych, również w wysokich i niskich temperaturach, obróbkę cieplną i wiele innych. Poza tym daje możliwość szybkiego znalezienia odpowiedników w Tabelach Porównawczych i porównywanie materiałów Trzy rodzaje wyszukiwarek pozwalają na szybkie znalezienie materiału w zależności od potrzeb wg. specyfikacji, wg. wybranych właściwości lub wg. oznaczenia norm.

- DataPLUS zawiera cztery komponenty: dane dotyczące spawania, korozji, powłok oraz wymiarów i tolerancji.

- Extended Range pozwala odnaleźć rzadkie dane takie jak: krzywe naprężenia-odkształcenia, dane zmęczeniowe, mechanikę powstawania pęknięć, dane dotyczące plastyczności itp.

- Smart Comp umożliwia identyfikację stopu na podstawie składu chemicznego oraz weryfikację certyfikatów.

- eXporter umożliwia przeniesienie danych w formatach gotowych do użycia w oprogramowaniu CAE/MES

- Poly PLUS obejmuje dane materiałów niemetalicznych: polimerów, kompozytów i ceramiki itd.

- Tracker pozwala na śledzenie aktualizacji norm i danych materiałowych.

- Supplier pozwala wyszukać dostawców i producentów danego artykułu.

Dostęp testowy trwa od 1 grudnia 2017 do 31 stycznia 2018 r. i wymaga rejestracji pod adresem:

PROCEDURA REJESTRACJI UŻYTKOWNIKA

Baza jest dostępne pod adresem:

oraz na stronie Bilbioteki PL w zakładce E-czytelnia / Bazy testowane

Zapraszamy do korzystania

Będziemy wdzięczni za uwagi i opinie Państwa na temat testowanych baz oraz ich przydatności do pracy naukowej.

Uwagi prosimy przesyłać na adres - oin@pollub.pl

l.tomczak, [02-01-2018, aktualizacja: 08-01-2018, 07:58]