Słownik PWN-Oxford na platformie IBUK Libra

Informujemy, że Politechnika Lubelska otrzymała dostęp testowy do Słownika PWN-Oxford na platformie IBUK Libra. Dostęp będzie aktywny w okresie: 22 maja - 21 czerwca 2017 r.

Słownik PWN-Oxford to największy słownik angielsko-polski i polsko-angielski, który zawiera:

• ​1 000 000 angielskich i polskich jednostek leksykalnych,
  • liczne terminy specjalistyczne z około 100 różnych dziedzin,
  • słownictwo o różnym zabarwieniu stylistycznym i emocjonalnym,
  • brytyjska i amerykańska wymowa haseł,
  • trafne tłumaczenia, doprecyzowane tzw. dyrektywami wyboru (typowe podmioty, dopełnienia, wyrazy określane),
  • rozróżnienie angielskich odpowiedników ze względu na zakres stosowania (brytyjska, amerykańska, australijska, kanadyjska odmiana języka),
  • bardzo bogaty materiał przykładowy, którego źródłem były teksty językowe współczesnej angielszczyzny (British National Corpus) i polszczyzny (Korpus Języka Polskiego PWN),
  • angielskie czasowniki złożone (tzw. phrasal verbs) wyodrębnione jako osobne, rozbudowane podhasła.

Zalety dostępności słownika na platformie IBUK Libra:

• przystępny i łatwy w użyciu - wygodny interfejs, przejrzysta wizualizacja haseł, liczne przykłady,
  • profesjonalny i wiarygodny - opracowany przez fachowy zespół,
  • obiektywny - oparty na korpusach współczesnej angielszczyzny i polszczyzny,
  • uniwersalny - słownictwo ogólne, specjalistyczne i slangowe.

Zasady korzystania z zasobów Słownika przedstawia krótki film instruktażowy.

Dostęp do serwisu IBUK Libra jest możliwy ze strony biblioteka.pollub.pl/zasoby/e-czytelnia. Korzystanie ze słownika wymaga posiadania bezpłatnego, indywidualnego konta do serwisu IBUK, które można założyć klikając przycisk "Zarejestruj się" w prawym górnym rogu portalu IBUK Libra. Wejście do Słownika Oxford znajduje się pomiędzy panelem "Ostatnio przeglądane przez ciebie", a panelem "Ostatnio dodane do biblioteki".

Dostęp do Słownika Oxford - instrukcja

Zapraszamy do korzystania ze słownika

l.tomczak, [22-05-2017, aktualizacja: 22-05-2017, 08:09]